Elips Sağlık Ürünleri İthalat ve İhracat ltd. Şti. moleküler yaşam bilimleri dalında Türkiye’ye yeni bir bakış açısı getirmek amacıyla 1999 yılında kurulmuştur.


Elips moleküler genetik alanında laboratuvar alet-ekipmanları ile sarf malzemelerinin satış, satış sonrası servis ve destek hizmetlerinin verilmesine odaklanmıştır. Bu amaçla Acea, Axygen, Beckman Coulter, Bio-Rad, IDT, Nanodrop, Promega, Roche Diagnostik, Thermo Sci, USA Scientific gibi alanında lider firmalar ile iş birliği yaparak yeni teknoloji ürünlerinin ülkemize kazandırılmasını hedeflemiştir.


Söz konusu firmaların Türkiye distribütörü olan şirketimiz aynı zamanda yeni ürün ve hizmetlerin geliştirilmesine yönelik olarak kamu kurum ve kuruluşları, Üniversiteler ile işbirliği yaparak moleküler genetik alanında Ar-Ge faaliyetlerinde bulunmaktadır. Bu kapsamda GDO analizlerine yönelik DNA çiplerin geliştirilmesi konulu ‘KOSGEB’ Ar-Ge İnovasyon projemiz devam etmektedir.Ayrıca,araştırmacılara çalışmalarını yürütebilecekleri laboratuvar çalışma ortamı ve Ar-Ge desteği’de sağlamaktadır.İnsan hayatının değerine ve önemine inanan Elips, uluslararası markaların, en ileri teknoloji ürünü tıbbi cihaz ve sistemleri ile güvenilir teşhis ve tedavi imkânları sunarak ülkemizde sağlık hizmetlerinin kalitesinin artırılmasına ve gelişimine katkıda bulunmaktadır.


Sağlık sektöründeki tüm teknolojik gelişmeleri çok yakından takip eden firmamız, teknolojiye en büyük yatırımı yapan dünya lideri firmaların yüksek kalite standartlarında üretilen, yenilikçi, özel isteklere cevap verebilen sistem ve cihazlarını Türkiye'ye getirmenin yanı sıra, müşterilerinin ulusal ve uluslararası teknolojik koşullarda çeşitlilik gösteren gereksinim ve beklentilerinin üzerinde güvenilir ürünler sunmaktadır.


Yukarıda sıralanan hizmetlerinin yanı sıra, satış ve satış sonrası hizmetlerinde müşteri memnuniyetini en üst düzeyde oluşturmak ve devamlılığını sağlamak için kalite yönetim sistemini benimsemektedir. Bu amaçla da, teknolojiye olduğu kadar, insan kaynakları, kaynakların etkin ve bilinçli kullanılması, eğitim vb. konulara da gerekli önemi göstermektedir. Temsilcisi olduğu ürünlerin kullanım alanları, kullanıcı eğitimi, uygulama, bakım, onarım vb. satış ve satış sonrası gerekli olan bilgi ve donanım için çalışanlarının sürekli eğitilmesine büyük önem vermektedir.


Hastalıkların erken teşhisi ve önlenmesinden tanı, tedavi ve tedavi izlemesine kadar bilim alanındaki üstünlüğünü kullanarak, karşılanmayan tıbbi gereksinimleri ele almaya çalışmaktadır. Araştırmaya ve geliştirmeye yoğun bir yatırım yapmaktadır ve gelecekte de bunu yapmaya devam edecektir.


Vizyonumuz

Moleküler yaşam bilimleri alanında yeni teknolojiler kullanarak ürün ve hizmet sunan, sağlık gıda ve tarım alanında yeni endüstriyel ürün ve teknolojileri üreten bir mükemmeliyet merkezi olmaktır.

Misyonumuz

Moleküler genetik alanında ulusal ve uluslararası kuruluşlar ile işbirliği yaparak en yüksek kalitede ürün ve hizmet sunmak, toplumun yaşam kalitesinin yükseltilmesine katkı sağlamak, Sağlık gıda ve tarımsal biyoteknoloji alanlarında ulusal ve uluslararası kuruluşlar, üniversiteler İle bir araya gelerek Ar-Ge faaliyetlerinde bulunmak, ileri teknolojilerin gelişmesini ve ülkenin uluslararası rekabet gücünün arttırılmasını sağlamak, araştırma sonuçlarının tüm insanlık yararına kullanılabilmesine imkan yaratmak, Moleküler genetik alanında çalışan paydaşlar arasındaki işbirliğini en üst düzeye çıkartarak araştırma çalışmalarını yürütebilecekleri ortam ve destek sağlamak, elde edilen sonuçların ekonomik değere dönüşmesine destek vermek, Sağlık gıda ve tarım alanındaki genomik uygulama hizmetlerini sürekli geliştirerek, yeni teknolojiler kullanarak ülkemize daha ekonomik koşullarda kazandırmak, tüm çalışanların yaşam kalitesini arttırarak tıbbi-tarımsal biyoloji ve genetik alanında bilgiyi paylaşan, katılımcı, üretici, donanımlı, insana değer veren uzmanlar olmalarına yardımcı olmaktır.


Sosyal sorumluluk anlayışıyla elips ltd. ülkemizin bilimsel gelişimine katkıda bulunmak amacıyla Ünv. Moleküler Biyoloji ve Genetik alanında öğrenim gören öğrencilere uygulamalı eğitim desteği vermektedir.


Bunun yanı sıra ülkemizin en köklü liselerinden biri olan Kabataş erkek lisesi öğrencilerinin araştırma ve diğer bilimsel aktivitelerine katkıda bulunmaktadır. Aynı zamanda Yakacık Hatice Abbas Halim çocuk yuvası öğrencilerine destek vermektedir.


Elips ltd. lösemili çocuklar vakfı ve Türkiye eğitim gönüllüleri vakfıyla bir çok sosyal sorumluluk projesinde yer almaktadır.

Ödüller & Belgeler


Sık sorulan sorular;

  • Ürün kataloglarını neden indiremiyorum?
  • Ürün katalogları hızlı erişim sağlamanız için online olarak sunulmaktadır. Talep ettiğiniz katalogların tümünü mail aracılığı ile bizden edinebilirsiniz.

  • Aradığım laboratuvar cihazı ya da sarf malzemelerini sitenizde bulamadım.
  • Sitemizin altyapısı güncel gelişmeleri yakından takip eden ekibimiz tarafından sürekli güncellenmektedir. Aradığınız ürün sitemizde görünmüyorsa bizden mail aracılığı ile istediğiniz ürün bilgisini talep edebilirsiniz.

  • Sitenizi neden görüntüleyemiyorum?
  • İnternet sitemiz sizlere daha iyi hizmet verebilmek amacıyla güncellenmiştir. Sayfaları görüntüleyebilmek için Firefox ya da Chrome tarayıcılarına sahip olmanız gerekmektedir.

Adınız ve Soyadınız:


Telefon Numaranız:


E-Mail Adresiniz:Mesajınız:


×